Arapsuyu Mahallesi Atatürk Blv. Gökay Plaza No:23/A K:3 D:9 Konyaaltı/Antalya
Biyografi

Biyografi

 

1990 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını bitirerek uzman oldu. Daha sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde akademik faaliyetlerine devam etti. 2001 yılında Çocuk Alerji-İmmunoloji Uzmanı ve 2010 yılında Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı oldu. 2001 yılında İngiltere’de University of Southampton’da akademik çalışmalar ve araştırmalar yaptı. 2005 yılında Doçentlik ve 2010 yılında profesörlük ünvanını aldı.


European Society of Allergy and Clinical Immunology, European Respiratory Society, Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmunoloji Derneği, Çocuk Allerji Astım Akademisi Derneği, Ulusal Solunum Yolu Hastalıkları ve Kistik Fibrozis Derneği, Çocuk Göğüs Hastalıkları Derneği, Türk Pediatri Kurumu ve Milli Pediatri Derneği üyesidir.


Uluslararası ve ulusal alanda bir çok yayın ve klinik araştırmalar yaptı. Uluslararası ve ulusal alanda kongre organizasyonları ve başkanlıkları yaptı. Halen Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Allerji-İmmunoloji ve Çocuk Göğüs Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır.